Bezpłatny pierwszy rozdział:
"Przygody Wielkiego Różowego Hipcia"

Tytuł: Inny znaczy jaki?

Podaj swój adres mail bym mogła przesłać ci pierwsze opowiadanie.

To jest bezpłatny egzemplarz, żadnych płatności.
Szanuję Twoją prywatność i prześlę Ci pierwszy rozdział.
Dostaniesz też informację o możliwości zakupu całej książki. Administratorem Danych osobowych jest Natasza Dereń-Halczok. 
Zastanawiasz się w czym może Cię wesprzeć Wielki Różowy Hipcio?
Podpowie Ci:
  •  Jak pomóc dziecku w akceptacji „inności” swojej lub kolegi?
  •   Jaki sposób rozmowy pomaga w budowaniu trwałych relacji?  
  •   Jak pomóc dziecku zaakceptować rodzeństwo?  
  •   Jak radzić sobie z emocjami ?  
  •   Jak wzmacniać w dziecku empatię?  
  •    Jak budować i wspierać w dziecku poczucie własnej wartości?   
  •   Jak poradzić sobie ze śmiercią zwierzątka a nawet bliskich?  
  •   Jak dziecko może uporać się z codziennymi „problemami” ?  
  •    Jak wspierać dziecko w samodzielnym szukaniu rozwiązań?
Kim jest Wielki Różowy Hipcio?
Hipcio jest aktywnym przyjacielem, który pojawił się tylko po to by wspierać dzieci i rodziców, opiekunów w rozmowach na różne ważne tematy. Hipcio zachęca dzieci do mówienia o swoich uczuciach, pomaga zrozumieć emocje, wspiera w samodzielnym szukaniu rozwiązań i wzmacnia w dziecku poczucie własnej wartości.  Hipcio pomaga w takich tematach jak akceptacja inności, narodziny rodzeństwa, odejście kogoś bliskiego, lęki, nawiązywanie przyjaźni i wiele innych tematów. 
Hipcio to bardzo wrażliwy, ciepły i gotowy do pomocy kompan w codziennym życiu.
Co o Książce "Przygody Wielkiego Różowego Hipcia"- Część pierwsza mówią inni:

Prof. zw. dr hab. Dorota Klus-Stańska
 (Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, Kierownik Zakładu Badań nad Dzieciństwem i Szkołą)

"W przyjaznej, dobrze znanej dzieciom narracji Autorka podejmuje wątki problemów i trudnych sytuacji, 
które bywają doświadczeniem wszystkich dzieci, takich jak: inność i odrzucenie przez grupę społeczną, zazdrość o młodsze rodzeństwo, bezsenność, trudne do spełnienia marzenia, samotność i utrata tych, których kochamy.
Bohaterowie pojawiający się kolejno na stronach książeczki w subtelny sposób reprezentują cały wachlarz możliwych pozytywnych postaw i nastawień wobec ludzi, których spotykamy na swojej drodze. Centralnym bohaterem jest Hipcio, który z powodu swojej odmienności napotyka na niechęć, podejrzliwość i odrzucenie. Zainicjowane przez pełnego empatii Krzysia działania dzieci, ich zapał i ekscytacja prowadzą jednak do przełamania barier. Odmienność okazuje się cechą każdego, gdy odkrywają, że każdy jest wyjątkowy pod jakimś względem i każdy ma wiele do oferowania innym. Historia różowego Hipcia jest czymś znacznie więcej niż zachętą do tolerancji. Jest wyrazem afirmacji różnicy jako tego, co czyni życie społeczne pięknym i wartościowym.
Z przygód sympatycznego hipopotama dzieci dowiedzą się, jak trudne bywa samotne przeżywanie swoich zmartwień i jak piękne jest udzielenie wsparcia tym, którzy je mają. Książka zachęca do uważnego i wrażliwego reagowania na smutek innych i aktywnych działań pomocowych.
Dodatkowym walorem książki jest jej interaktywność i zachęcanie małych czytelników do refleksji nad ich własnymi doświadczeniami i poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania dotyczące życia społecznego dzieci.
Książeczka Nataszy Dereń-Halczok ma walory poznawcze, społeczno-emocjonalne i terapeutyczne. Dopełnieniem jej wartości są proste i urokliwe ilustracje, które wpisują się w estetykę bliską dzieciom i ich sposobom plastycznej wizualizacji świata. "
Recenzja o Pierwszej Książce Nataszy Dereń-Halczok Przygody Wielkiego Różowego Hipcia
Alan Misiewicz
dziennikarz, nauczyciel, autor książki pt. "Heroiny!Rozmowy o operze, ludziach i życiu"

"Do moich rąk wpadło kolorowe, wręcz tęczowe dziełko Nataszy Dereń-Halczok „Przygody Wielkiego Różowego Hipcia”. Świetnie się przy nim bawiłem, już od pierwszych stron mocno trzymając kciuki za Hipcia. Udało się – dzieci go zaakceptowały (wcześniej stowarzyszając się w „słusznej sprawie”)!
Czytam książkę dalej, oglądam świetne ilustracje (moja ulubiona to rodzice ukrywający się w krzakach) – i wraz z Hipciem wędruję przez świat wartości. Tak, ta książka uczy o wartościach i wychowuje do wartości. 
I za to właśnie należy jej się szóstka!
Książka jest na tyle wciągająca i inspirująca, że liczę na jej drugą część. Już dzisiaj zaczynam zastanawiać się, jakie dylematy moralne, ludzkie i takie zupełnie codzienne tym razem będzie musiał rozwiązywać nasz kochany hipopotam."
                                       
"Z pewnością dzieci dzisiaj nie mogą narzekać na brak zabawek, czy łakoci. Rodzice starają się im zapewniać dobre warunki socjalne i spełniają marzenia. Często jednak w tym pędzie dnia codziennego i pogoni za zaspokojeniem potrzeb materialnych giną te ważniejsze - duchowe. Dziecko często staje wobec sytuacji, których nie rozumie i doświadcza emocji, których nie potrafi nazwać. My dorośli nie zawsze mamy czas i chęci aby pochylić się nad trudnym pytaniem zadanym przez naszą pociechę i wtedy na pomoc może nam przyjść książka o przygodach Wielkiego Różowego Hipcia. To swego rodzaju „poradnik” który w sposób obrazowy odnosi się do trudnej sytuacji życiowej mogącej nurtować naszego malucha. Brak empatii, akceptacji siebie, niezrozumienie przez rówieśników czy choroba bliskiej osoby, to problemy, z którymi nasze dziecko spotka się prędzej czy później. Lektura tej książki może go na to przygotować, pozwoli zrozumieć i oswoić problem. Dlatego warto, aby na pólkach naszych pociech pojawiły się „Przygody Wielkiego Różowego Hipcia”, dzięki którym otaczający świat będzie bardziej zrozumiały, a ważne wartości takie jak przyjaźń, szacunek czy akceptacja, zostaną docenione.
Książka jest wartościowym i doskonałym materiałem dydaktycznym, który jako nauczycielka języka polskiego wykorzystuję w małej, wiejskiej szkole i już nie mogę się doczekać kolejnych części.”
Roma Synak (nauczycielka j. polskiego, której 3 uczennice wygrały Wielką Ligę Czytelników w Polsce w 2017 r.) 
„Książka jest doskonałym materiałem dydaktycznym dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów i psychologów. Wielki Różowy Hipcio jest impulsem do ciekawych dyskusji z uczniami w różnym wieku. „
Małgorzata Paszkowiak, nauczycielka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tarnowskich Górach 
Wielki Różowy Hipcio to bohater książki, który stawia czoła wielkim problemom i trudnościom małych ludzi. Potrafi je rozwiązać i pokazać dzieciom dobrą drogę, pozytywne postawy wobec tego, co dzieje się w ich życiu i kogo spotykają na swojej drodze. Hipcio również pomaga dorosłym, którzy często nie potrafią czy boją się rozmawiać z dziećmi o trudnych sprawach. Książka jest bogata w oryginalne ilustracje, które przyciągają nie tylko młodego czytelnika. Wielki Różowy Hipcio pomaga mi w prowadzeniu zajęć, podpowiada jak rozmawiać o trudnych sprawach z dziećmi, szczególnie z tymi najmłodszymi. A prywatnie jest to ulubiona książka mojego syna.
    Basia Grajcar
Bezpłatny ebook:
Pierwsze opowiadanie z książki "Przygody Wielkiego Różowego Hipcia"
Inny znaczy jaki?
Co mówią osoby, które przeczytały:
Dodaj swój komentarz:)
FB Comments Will Be Here (placeholder)
Natasza Dereń-Halczok 2017